И през новата учебна 2024-2025 година учениците от СУ „Васил Левски“ ще участват в групи по спорт и изкуства благодарение на спечеления проект по НП „Заедно в изкуствата и спорта“.
Групи:
Волейбол момчета 5. – 7. клас
Волейбол момчета 8. – 12. клас
Баскетбол смесен 1. – 4. клас
Музикално изкуство – вокална група 5.-7. клас
Танцово изкуство – Съвременни танци и улични стилове – 1.- 4. клас
Танцово изкуство – Характерни танци, вкл. и народни танци – 1.- 4. клас
Със заниманията в групите по изкуства се цели:
- обогатяване на музикалната култура на младите таланти, усъвършенстване на естетическия им вкус;
- подготовка и участие в различни музикални форуми-концерти, фестивали, конкурси и кастинги за таланти.
- опознаване на себе си чрез музиката;
- създаване на чувство за увереност на сцената и в живота;
- изграждане на позитивни, емоционални, проспериращи личности, които успешно ще се реализират в бъдеще, благодарение на музиката и творчеството.
Участието в групите по спорт ще спомогне за:
- подобряване на физическата дееспособност чрез комплексно и хармонично развиване на двигателните качества;
- подкрепяне на спортните интереси на ученика в зависимост от неговите индивидуални двигателни възможности и черти на личността;
- развиване на силните и позитивни черти на характера с акцент върху развиване на уменията за организиране на отбора;
- засилване на интереса на учениците към спорта волейбол;
- усъвършенстване на работата в екип и подобряване на физическото и психо-емоционално състояние на учениците.